Skip to content

34 S Georgia AveAtlantic City, NJ 08401

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 2023

Property Information

Block164
Lot57
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityAtlantic City
Tax Map Page031

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRS-C
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$26,700
89%
Improvement Value:$3,300
11%
Total Assessment$30,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,036-3.1%
2024$1,070-8.6%
2023$1,170-0.8%
2022$1,180-29.5%
Property History
Sales1