Skip to content

2426 Trenwith TerrAtlantic City, NJ 08401

Built 1910

Last Sale Price
$26,000
Last Sale Date
Feb 18, 1993

Property Information

Block164
Lot92
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityAtlantic City
Tax Map Page031

Building Details

Building Class33
DescriptionB2S
Dwellings1
ZoningRS-C
Sq Footage942
Acreage0.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,100
35%
Improvement Value:$43,600
65%
Total Assessment$66,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,302-3.2%
2024$2,378-8.6%
2023$2,602-0.8%
2022$2,624+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$26,000

To:

Sq Ft942DeedBook 5468, Page 264

Property Built

Built

Year Built: 1910