Skip to content

132 Gravesmith DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1960

Last Sale Date
May 23, 2023

Property Information

Block1046
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9A

Building Details

Building Class10
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$27,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$906+0.2%
2024$904-0.4%
2023$908+1.8%
2022$891+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960