Skip to content

2549 Tilton Road(Unit B01)Egg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block1204
Lot2
QualifierB01
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
DescriptionBILLBOARD
Dwellings1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$55,600
100%
Total Assessment$55,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,865+0.2%
2024$1,861-0.4%
2023$1,869+1.8%
2022$1,835+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0