Skip to content

2567 Tilton RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block1207
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page4C

Building Details

Building Class---
Description2SB
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage---
Acreage1.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$240,000
27%
Improvement Value:$638,400
73%
Total Assessment$878,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$29,462+0.2%
2024$29,409-0.4%
2023$29,532+1.8%
2022$28,996+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0