Skip to content

6662 Black Horse PikeEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1930
Commercial

Last Sale Price
$5,350,000
Last Sale Date
Jul 31, 2006

Property Information

Block1211
Lot16
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9D

Building Details

Building Class16
DescriptionMOBILE HOME PK
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage900
Acreage2.85

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$331,900
52%
Improvement Value:$310,300
48%
Total Assessment$642,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,539+0.2%
2024$21,501-0.4%
2023$21,591+1.8%
2022$21,199+2.8%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$5,350,000

To:

Sq Ft900DeedBook 12395, Page 75174

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 7598, Page 26520

Property Sale

Sale
$1,065,000
DeedBook 4044, Page 25

Property Built

Built

Year Built: 1930