Skip to content

2532 Tremont AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 13, 2024

Property Information

Block1301
Lot50.01
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage1,137
Acreage3.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,500
28%
Improvement Value:$124,700
72%
Total Assessment$173,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,809+0.2%
2024$5,799-0.4%
2023$5,823+1.8%
2022$5,717+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2000