Skip to content

3 Patriot WalkEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1998

Last Sale Price
$149,990
Last Sale Date
Nov 6, 1998

Property Information

Block1303
Lot17.02
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage1,930
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,900
24%
Improvement Value:$160,700
76%
Total Assessment$212,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,881+0.2%
2024$6,868-0.4%
2023$6,898+1.9%
2022$6,768+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$149,990

To:

Sq Ft1,930DeedBook 6391, Page 20

Property Built

Built

Year Built: 1998