Skip to content

15 Patriot WalkEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1998

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 24, 2015

Property Information

Block1303
Lot17.08
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage1,884
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,600
25%
Improvement Value:$158,500
75%
Total Assessment$211,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,080+0.2%
2024$7,068-0.4%
2023$7,097+1.8%
2022$6,968+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$148,380
DeedBook 6376, Page 154

Property Built

Built

Year Built: 1998