Skip to content

17 Patriot WalkEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1998

Last Sale Price
$129,990
Last Sale Date
Nov 30, 1998

Property Information

Block1303
Lot17.09
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage1,682
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,900
28%
Improvement Value:$135,300
72%
Total Assessment$187,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,279+0.2%
2024$6,267-0.4%
2023$6,294+1.8%
2022$6,179+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$129,990

To:

Sq Ft1,682DeedBook 6430, Page 201

Property Built

Built

Year Built: 1998