Skip to content

23 Patriot WalkEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1998

Last Sale Price
$263,000
Last Sale Date
Apr 1, 2005

Property Information

Block1303
Lot17.12
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage1,884
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,200
25%
Improvement Value:$155,300
75%
Total Assessment$207,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,960+0.2%
2024$6,947-0.4%
2023$6,976+1.8%
2022$6,850+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$263,000

To:

Sq Ft1,884DeedBook 12004, Page 41852

Property Sale

Sale
$228,000
DeedBook 7703, Page 31177

Property Sale

Sale
$130,740
DeedBook 6293, Page 244

Property Built

Built

Year Built: 1998