Skip to content

35 Patriot WalkEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1998

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 11, 2021

Property Information

Block1303
Lot17.18
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage1,947
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,900
25%
Improvement Value:$155,800
75%
Total Assessment$207,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,966+0.2%
2024$6,954-0.4%
2023$6,983+1.8%
2022$6,856+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$145,000

To:

DeedBook 6249, Page 262

Property Built

Built

Year Built: 1998

Property Sale

Sale
$425,000

To: