Skip to content

607 St.Thomas DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2006

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 17, 2010

Property Information

Block1305
Lot32.27
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class35
Description3SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage2,348
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
24%
Improvement Value:$126,600
76%
Total Assessment$166,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,588+0.2%
2024$5,578-0.4%
2023$5,601+1.8%
2022$5,499+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$274,990
DeedBook 12329, Page 45498

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$484,000
DeedBook 12220, Page 31858