Skip to content

221 Chesterbrook RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$199,900
Last Sale Date
Oct 21, 2003

Property Information

Block1507
Lot2.28
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG5
Sq Footage2,019
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
20%
Improvement Value:$156,500
80%
Total Assessment$196,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,591+0.2%
2024$6,579-0.4%
2023$6,606+1.8%
2022$6,486+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$199,900

To:

Sq Ft2,019DeedBook 7601, Page 27802

Property Built

Built

Year Built: 2003