Skip to content

337 Fox Run CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$200,350
Last Sale Date
Oct 2, 2003

Property Information

Block1507
Lot2.30
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG5
Sq Footage1,592
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,700
23%
Improvement Value:$129,700
77%
Total Assessment$168,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,648+0.2%
2024$5,638-0.4%
2023$5,662+1.8%
2022$5,559+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$200,350

To:

Sq Ft1,592DeedBook 7593, Page 24132

Property Built

Built

Year Built: 2003