Skip to content

210 Chesterbrook RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 18, 2025

Property Information

Block1507
Lot2.49
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG5
Sq Footage2,019
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,500
20%
Improvement Value:$156,300
80%
Total Assessment$194,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,534+0.2%
2024$6,522-0.4%
2023$6,549+1.8%
2022$6,430+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$209,900

To:

DeedBook 7462, Page 51413

Property Built

Built

Year Built: 2002