Skip to content

32 Brandywine CourtEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1998

Last Sale Price
$118,594
Last Sale Date
Oct 1, 1999

Property Information

Block1603
Lot30.19
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,482
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,400
19%
Improvement Value:$135,100
81%
Total Assessment$167,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,618+0.2%
2024$5,608-0.4%
2023$5,631+1.8%
2022$5,529+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$118,594

To:

Sq Ft1,482DeedBook 6567, Page 159

Property Built

Built

Year Built: 1998