Skip to content

113 Treetop LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1995

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 8, 2003

Property Information

Block1610
Lot8.03
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,602
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,700
20%
Improvement Value:$200,100
80%
Total Assessment$250,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,412+0.2%
2024$8,397-0.4%
2023$8,432+1.8%
2022$8,279+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$185,100
DeedBook 5911, Page 294

Property Built

Built

Year Built: 1995