Skip to content

21 Stockton LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 20, 2021

Property Information

Block1613
Lot2.20
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage3,190
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,400
19%
Improvement Value:$210,800
81%
Total Assessment$260,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,727+0.2%
2024$8,712-0.4%
2023$8,748+1.8%
2022$8,589+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$244,000

To:

DeedBook 13203, Page 59283

Property Sale

Sale
$400,145

To:

DeedBook 11982, Page 32531

Property Built

Built

Year Built: 2004