Skip to content

3069 English Creek Avenue(Unit C0304)Egg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block1613
Lot3
QualifierC0304
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
DescriptionOFFICE BLDG 300
Dwellings1
ZoningPO1
Sq Footage---
Acreage4.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,000
20%
Improvement Value:$299,800
80%
Total Assessment$374,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,571+0.2%
2024$12,548-0.4%
2023$12,601+1.8%
2022$12,372+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0