Skip to content

15 Autumn LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2021

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 4, 2024

Property Information

Block1703
Lot104.08
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class17
Description2S-F-AG
Dwellings1
ZoningAUT
Sq Footage---
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,500
18%
Improvement Value:$226,300
82%
Total Assessment$275,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,193+0.2%
2024$9,177-0.4%
2023$9,215+484.0%
2022$1,578+2.8%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$296,990

To:

Sq Ft2,228DeedBook 15026, Page 35467Recorded6/14/2021

Property Built

Built

Year Built: 2021

Property Sale

SaleMulti
$495,000

To:

DeedBook 14899, Page 61456Recorded12/1/2020

Property Sale

SaleMulti
$57,000

To:

DeedBook 14745, Page 9665Recorded2/19/2020

Property Sale

Sale
$75,076

To:

DeedBook 13795, Page 48763

Property Sale

Sale
$905,000

To:

DeedBook 12437, Page 94855