Skip to content

13 Thornhill DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2008

Last Sale Price
$288,415
Last Sale Date
Oct 30, 2007

Property Information

Block1802
Lot60.02
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,680
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,400
24%
Improvement Value:$146,100
76%
Total Assessment$191,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,423+0.2%
2024$6,411-0.4%
2023$6,438+1.8%
2022$6,321+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$288,415

To:

Sq Ft1,680DeedBook 12730, Page 1405