Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6409 Black Horse PikeEgg Harbor Township, NJ 08234
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 31, 1998
Property Information
Block1807
Lot45
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5
Building Details
Building Class---
DescriptionGARAGE
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage---
Acreage4.02
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$300,800
98%
Improvement Value:$6,200
2%
Total Assessment$307,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $10,297 | +0.2% |
| 2024 | $10,278 | -0.4% |
| 2023 | $10,321 | +1.8% |
| 2022 | $10,134 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.