Skip to content

6427 Black Horse PikeEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1945

Last Sale Price
$119,900
Last Sale Date
Oct 28, 2002

Property Information

Block1807
Lot54
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,344
Acreage2.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$39,900
28%
Improvement Value:$101,700
72%
Total Assessment$141,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,749+0.2%
2024$4,741-0.4%
2023$4,761+1.8%
2022$4,674+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$119,900

To:

Sq Ft1,344DeedBook 7335, Page 99471

Property Built

Built

Year Built: 1945