Skip to content

Black Horse Pike Rear(Block 1807 Lot 66)Egg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$35,000
Last Sale Date
May 13, 1996

Property Information

Block1807
Lot66
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage---
Acreage4.97

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$31,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$31,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,070+0.2%
2024$1,068-0.4%
2023$1,072+1.8%
2022$1,053+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$35,000

To:

DeedBook 5964, Page 256