Skip to content

6418 Reega AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$50,000
Last Sale Date
Aug 18, 2023

Property Information

Block1807
Lot89
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage---
Acreage6.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$35,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,187+0.2%
2024$1,185-0.4%
2023$1,190+1.8%
2022$1,169+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$50,000

To:

DeedBook 15481, Page 38024

Property Sale

Sale
$5,000

To:

DeedBook 14920, Page 1376Recorded1/7/2021