Skip to content

Eisenhower Avenue(Block 1929 Lot 1)Egg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$28,500
Last Sale Date
Feb 4, 2005

Property Information

Block1929
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage---
Acreage1.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$41,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$41,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,392+0.2%
2024$1,389-0.4%
2023$1,395+1.8%
2022$1,370+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$28,500

To:

DeedBook 11971, Page 27304