Skip to content

404 Gladstone CourtEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2004

Last Sale Price
$220,485
Last Sale Date
May 28, 2004

Property Information

Block1935
Lot35
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,143
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,600
21%
Improvement Value:$179,200
79%
Total Assessment$226,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,607+0.2%
2024$7,593-0.4%
2023$7,625+1.8%
2022$7,487+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$220,485

To:

Sq Ft2,143DeedBook 7753, Page 55462

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$3,070,000
DeedBook 7580, Page 15757