Skip to content

139 West Kennedy DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2010

Last Sale Price
$245,900
Last Sale Date
Apr 28, 2010

Property Information

Block2001
Lot23.08
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,244
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,600
21%
Improvement Value:$179,900
79%
Total Assessment$226,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,597+0.2%
2024$7,583-0.4%
2023$7,615+1.8%
2022$7,477+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$245,900

To:

Sq Ft2,244DeedBook 13143, Page 28413

Property Built

Built

Year Built: 2010