Skip to content

2801 Fire RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Oct 17, 2023

Property Information

Block2101
Lot25
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9D

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$49,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,643+0.2%
2024$1,641-0.4%
2023$1,647+1.8%
2022$1,617+2.8%
Property History
Foreclosures1

Foreclosure Case F-021171-12

Defaulted
Type: Residential Mortgage Foreclosure
Disposition: Default Judgment