Skip to content

2811 Fire RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1950

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block2101
Lot30
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9D

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage726
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,000
44%
Improvement Value:$55,700
56%
Total Assessment$98,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,310+0.2%
2024$3,304-0.4%
2023$3,318+1.8%
2022$3,258+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950