Skip to content

6737 Washington Avenue LlEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Jul 10, 2013

Property Information

Block2101
Lot37
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9D

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$87,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,945+0.2%
2024$2,940-0.4%
2023$2,952+1.8%
2022$2,898+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000

To:

DeedBook 13627, Page 45152

Property Sale

Sale
$262,000
DeedBook 12135, Page 97274