Skip to content

102 Wilberforce AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 20, 2019

Property Information

Block2104
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9A

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage1,510
Acreage1.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,300
25%
Improvement Value:$108,700
75%
Total Assessment$144,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,830+0.2%
2024$4,821-0.4%
2023$4,841+1.8%
2022$4,753+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920