Skip to content

3 Noahs RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1920

Owner
---
Last Sale Price
$57,500
Last Sale Date
Sep 23, 2019

Property Information

Block2114
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRCD
Sq Footage1,268
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$31,100
28%
Improvement Value:$81,500
72%
Total Assessment$112,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,777+0.2%
2024$3,770-0.4%
2023$3,786+1.8%
2022$3,717+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$57,500
Sq Ft1,268DeedBook 14677, Page 50366Recorded10/9/2019

Property Sale

Sale
$57,500

To:

DeedBook 14677, Page 50366

Property Built

Built

Year Built: 1920