Skip to content

101 Church StreetEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 24, 2008

Property Information

Block2117
Lot9
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRCD
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$14,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$14,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$473+0.2%
2024$472-0.4%
2023$474+1.8%
2022$465+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$16,150
DeedBook 5283, Page 176