Skip to content

603 London Court IiEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2007

Last Sale Price
$152,000
Last Sale Date
Apr 19, 2013

Property Information

Block2118
Lot15
QualifierC0603
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,956
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,000
11%
Improvement Value:$169,200
89%
Total Assessment$189,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,346+0.2%
2024$6,334-0.4%
2023$6,361+1.8%
2022$6,245+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$152,000

To:

Sq Ft1,956DeedBook 13588, Page 27913

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$286,900
DeedBook 12525, Page 3671