Skip to content

651 London Court IiEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2014

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 10, 2018

Property Information

Block2118
Lot15
QualifierC0651
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,860
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,500
9%
Improvement Value:$170,500
91%
Total Assessment$188,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,306+0.2%
2024$6,294-3.3%
2023$6,509+1.8%
2022$6,391+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$192,900

From:

To:

Sq Ft1,956DeedBook 13779, Page 40268Recorded7/21/2014

Property Built

Built

Year Built: 2014