Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6706 Tilton RoadEgg Harbor Township, NJ 08234
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 15, 1996
Property Information
Block2119
Lot7.01
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.18
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$413,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$413,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $13,852 | +0.2% |
| 2024 | $13,827 | -0.4% |
| 2023 | $13,885 | +1.8% |
| 2022 | $13,633 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.