Skip to content

78b Oxford VillageEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1970

Last Sale Date
Apr 10, 2019

Property Information

Block2203
Lot23
QualifierC078B
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9E

Building Details

Building Class35
Description1S-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage990
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,500
19%
Improvement Value:$51,700
81%
Total Assessment$64,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,153+0.2%
2024$2,149-0.4%
2023$2,158+1.8%
2022$2,119-10.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970