Skip to content

561 London Court IiEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 31, 2018

Property Information

Block2205
Lot1
QualifierC0561
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class37
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,027
Acreage0.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$12,500
11%
Improvement Value:$101,200
89%
Total Assessment$113,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,814+0.2%
2024$3,807-0.4%
2023$3,823+1.8%
2022$3,753+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$147,900
DeedBook 7811, Page 82366

Property Built

Built

Year Built: 2004