Skip to content

126 Church StreetEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$27,500
Last Sale Date
Mar 16, 2023

Property Information

Block2208
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$21,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$718+0.2%
2024$716-0.4%
2023$719+1.8%
2022$706+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$27,500

To:

DeedBook 15414, Page 15333