Skip to content

6727 Black Horse PikeEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$2,000,000
Last Sale Date
May 19, 2021

Property Information

Block2302
Lot10.01
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9C

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRCD
Sq Footage---
Acreage38.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,000,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$2,000,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$67,080+0.2%
2024$66,960-0.4%
2023$67,240+1.8%
2022$66,020+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$23,750,000

To:

DeedBook 13723, Page 12048