Skip to content

100 Windwood DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2015

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 26, 2023

Property Information

Block2501
Lot14.23
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,344
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,100
23%
Improvement Value:$148,300
77%
Total Assessment$191,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,420+0.2%
2024$6,408-0.4%
2023$6,435+1.8%
2022$6,318+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$197,500

From:

To:

DeedBook 13899, Page 27392Recorded5/11/2015

Property Built

Built

Year Built: 2015