Skip to content

110 Wygate DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1999

Last Sale Price
$167,900
Last Sale Date
Mar 12, 1999

Property Information

Block2501
Lot16.06
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,508
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,000
21%
Improvement Value:$180,700
79%
Total Assessment$228,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,671+0.2%
2024$7,657-0.4%
2023$7,689+1.8%
2022$7,549+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$167,900

To:

Sq Ft2,508DeedBook 6456, Page 121

Property Built

Built

Year Built: 1999