Skip to content

21 Gardenia DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2017

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 21, 2022

Property Information

Block2501
Lot8.15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,496
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,200
19%
Improvement Value:$203,000
81%
Total Assessment$249,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,358+0.2%
2024$8,343-0.4%
2023$8,378+1.8%
2022$8,226+2.8%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$256,000

From:

To:

DeedBook 14365, Page 1526Recorded1/10/2018

Property Built

Built

Year Built: 2017

Property Sale

Sale
$875,000

To:

DeedBook 7605, Page 29740

Property Sale

Sale
$500,000

To: