Skip to content

112 Tiffany LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 9, 2018

Property Information

Block2505
Lot26
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,790
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,700
18%
Improvement Value:$213,400
82%
Total Assessment$261,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,757+0.2%
2024$8,742-0.4%
2023$8,778+1.8%
2022$8,619+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$191,900
DeedBook 6809, Page 29783

Property Built

Built

Year Built: 2000