Skip to content

106 Tiffany LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2000

Last Sale Price
$192,825
Last Sale Date
Sep 28, 2000

Property Information

Block2505
Lot29
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,912
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,900
17%
Improvement Value:$226,900
83%
Total Assessment$274,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,217+0.2%
2024$9,200-0.4%
2023$9,239+1.8%
2022$9,071+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$192,825

To:

Sq Ft2,912DeedBook 6810, Page 30368

Property Built

Built

Year Built: 2000