Skip to content

10 Imperial DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1999

Last Sale Price
$173,955
Last Sale Date
Jan 6, 2000

Property Information

Block2510
Lot18.05
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,386
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,600
19%
Improvement Value:$204,800
81%
Total Assessment$252,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,466+0.2%
2024$8,450-0.4%
2023$8,486+1.8%
2022$8,332+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$173,955

To:

Sq Ft2,386DeedBook 6618, Page 326

Property Built

Built

Year Built: 1999