Skip to content

128 Wedgewood DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1998

Last Sale Price
$187,681
Last Sale Date
Aug 18, 1998

Property Information

Block2610
Lot1.04
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG3
Sq Footage2,184
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,800
21%
Improvement Value:$183,100
79%
Total Assessment$232,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,811+0.2%
2024$7,797-0.4%
2023$7,830+1.8%
2022$7,688+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$187,681

To:

Sq Ft2,184DeedBook 6349, Page 11

Property Built

Built

Year Built: 1998