Skip to content

124 Wedgewood DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1997

Last Sale Price
$179,580
Last Sale Date
Jul 3, 1997

Property Information

Block2610
Lot1.06
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG3
Sq Footage2,112
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,800
22%
Improvement Value:$178,900
78%
Total Assessment$228,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,671+0.2%
2024$7,657-0.4%
2023$7,689+1.8%
2022$7,549+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$179,580

To:

Sq Ft2,112DeedBook 6154, Page 52

Property Built

Built

Year Built: 1997